Adana İnşaat Sonrası Temizlik Hizmetleri

İnşaat Sonrası Temizlik

Bayanların en fazla zorlandığı temizlik çeşidi olan inşaat sonrası temizlik, oldukça zor yapılan ve kişinin neredeyse birkaç gününü birden dolduran bir temizlik türüdür. Ev hanımları olsun çalışan bayanlar olsun evinde yapılan tadilatlardan sonra veya yeni binalarda bu temizliği temizlik şirketlerine yaptırmayı tercih ediyor. Adana inşaat sonrası temizlik hizmetleri her alanda tadilatı yapmış veya inşaatı yeni bitmiş evinizin temizliğini tüm ince ayrıntılarına kadar yaparak sizlere teslim ediyor.

Küçücük bir tadilattan sonra bile eşyaların toz olması ortalığın bir çok inşaat birikintisi ile düzenin bozulması hem çocuklu evlerde hem de kalabalık evlerde fazlaca zor oluyor. Temizliğin birkaç kişi tarafından yapılmasından sonra bile tam bir temiz ortam yakalaması çok zor oluyor. Fakat Adana temizlik firmaları tarafından yapılan her çeşit temizlikten sonra temizlenmiş olan alan daha fazla temiz kullanımda kalabiliyor ve daha temiz oluyor.

Neden Temizlik Şirketleri

Temizlik şirketleri bir ev temizliği yaptığında yaptıkları temizliği dip köşe diye tabir ettiğimiz tüm dolap ve yatak altları olmak üzere tüm alanın temizliğini yaparak ev sahiplerine veya işyeri sahiplerine teslim ediyorlar. Bu sebepten dolayı hiçbir dolap altında ve yatak altında toz kalmadığından ortama toz yayılması mümkün olmuyor. Adana ofis temizliği hizmetleri kapsamında da yapılan temizliklerde kullanılmakta olan tüm koltukların özel makineler ile yıkanması ve halıların yıkanmasıyla birlikte ofis ortamı tamamen kirden ve tozdan arınmış oluyor.

Temizlik şirketlerinin seçilmesinin bir başka sebebi ise temizlik yapıldıktan sonra temizliği kişinin kendisi yapmadığı için korumasının biraz daha kolay olduğuna inandığı ve ortamdaki kişiler de ev sahibinin yapmış olduğu duyarlılığa uyarak daha temiz bir ortama sahip oldukları için temizliği biraz daha koruyucu bir halde olarak temizliği korudukları görülmektedir.

Temizlik Şirketleri Nasıl Çalışır?

Temizlik şirketlerinin çalışma şekli her zaman bir ev hanımının çalışma şeklinden daha profesyonelcedir. Çünkü temizlik şirketi elemanları özel olarak yetiştirilmiş ve girmiş oldukları alanların hangi konumlarından başlayacaklarını hangi alanı daha iyi temizlemeleri gerektiği hususunda bilgileri olan kişilerdir.

Bir diğer temizlik şirketi ile çalışma sebebi ise, kullanılan temizlik malzemelerinin kimyasal olmasından dolayı ev ortamından daha hızlı bir şekilde temizlik elemanları tarafından temizleniyor olmasıdır. Ve ev sahibinin veya ofis sahibinin başka işlerini yaparken temizlik elemanlarının hızlı bir şekilde ofis veya ev temizliğinden mesul olan kişinin işlerini yapmaları ve bu işten iş sahibini kurtarmalarıdır.

Temiz Olmayan Ortam Sağlıklı Ortam Değildir?

Temiz bir ortam kişinin temiz ve sağlıklı solunum yapmasına sebep olur. Toz olan ortamlarda hem küçük çocuklar hem de yetişkinler sağlıklı solunum yapamazlar. Bu yüzden bir takım alerjen hastalıklar hem yetişkinlerin hem de çocukların sağlıksız yaşamalarına sebep olabilir. Temizlik şirketlerinin vermiş olduğu temizlik hizmetleri ofisleri, evleri, okulları, bahçeleri ve akla gelebilecek tüm yaşam alanlarını kapsamaktadır.

Temizlik Çeşitleri Neleri Kapsar?

  • Her çeşit günlük temizlikler
  • Büro ve ofis temizlikleri
  • Cam temizliği
  • Tadilat sonrası temizlik
  • Standart ev temizliği
  • Dış cephe temizliği
  • Zemin cilalama ve zemin temizliği
  • Tavan ve duvar temizliği (silme işlemi)
  • İnşaat sonrası temizlik
  • Evlerde ve işyerlerinde bulunan koltuk ve halıların yıkanma veya silinme temizliği

Bu temizliklerin yanı sıra tüm temizlik firmalarının temizlik çeşitliliği, site, bahçe, villa, okul, dershane, banka, otel, alışveriş merkezi, mağaza, kreş, bodrum katlar ve hastane temizliğinde de geçerli olmaktadır.