Buzdolabı Temizliği Nasıl Yapılır?

Buzdolabı Nasıl Temizlenir?

Merhaba değerli ziyaretçilerimiz, bu yazımızda sizlerle buzdolabı temizliğinin nasıl yapılacağına dair pratik bilgiler aktaracağız. Temizlik şirketi olarak, Adana temizlik şirketleri arasında uzman ekibimizle Adana apartman temizliği, Adana inşaat sonrası temizlik hizmetleri, ofis temizliği gibi hizmetler vermekteyiz. Fırsat buldukça da sizlere temizlikle ilgili bilgiler vererek , bunların püf noktalarını anlatarak, daha hızlı ve daha etkili sonuçları nasıl alabileceğimize dair temizlik makaleleri yayınlamaktayız. Umarız faydası dokunur, sizlerde bunlardan istifade ederseniz.

İşte Buzdolabı Temizliği İçin Püf Noktalar
Öncelikle ufak bir bulaşık leğeninin içerisini sıcak su ile dolduruyoruz. Ardından elma veya üzüm sirkesi hiç farketmez, bir miktar sirke damlatıyoruz. Sonrasında 1 tatlı kaşığı kadar karbonat ekliyoruz ve temizlik bezimizi bu kabın içerisine batırarak ıslatıyoruz.  Artık buzdolabı temizliğine geçebiliriz.
Genelde buzdolabı temizliği işlemi diğer mutfak eşyalarına nazaran daha uzun sürdüğü için buzdolabımızın fişini çekiyoruz ve dolap içerisinde bulunan malzemeleri dışarıya alıyoruz.
Buzdolabı içerisindeki ürünleri çıkarmamızın ardından rafları teker teker çıkartma işlemine başlıyoruz.  İçerisindeki sebzelik de dahil olmak üzere tüm rafların çıkmasının ardından dolap kapağında yer alan ve genelde yumurta ve ufak tefek malzemelerimizi koyduğumuz ufak rafları da çıkartıyoruz ve karbonatlı sirkeli sıcak suyumuzu dolabımızın içerisine koyuyoruz.  Temizlik bezimizi güzelce sıktıktan sonra kolay bir şekilde buzdolabımızın içerisini de rahatlıkla silebiliriz.
Buzdolaplarının içerisine sürekli yiyecek ve içecek konulduğundan sürekli temizlenmesi gerekmektedir. Temizlik esnasında rafların çıkartılması zor olsa da en azından ayda 1 kere de olsa rafları çıkarmadan karbonatlı sirkeli su ile temizleyiniz. Sirkeli suyun parlatma özelliği sayesinde dolap içleriniz pırıl pırıl bir görünüme kavuşacaktır. Temizlik bezinizi sık sık temizlik suyunun içerisine batırarak temizlik işine devam edebilirsiniz.

Buzdolabı Raflarının Temizliği
Buzdolabı rafları içinde aynı şekilde yeniden temiz bir sirkeli karbonatlı su hazırlıyoruz ve temizlik süngeri ile raflarımızı mutfak tezgahı üzerine yatırarak teker teker temizleyerek dezenfekte işlemine geçiyoruz. Sonrasında raflarımızı ve sebzeliklerimizi çeşmenin altında bol su ile durulayarak temiz kuru bir bez yardımıyla kuruluyoruz.
Adana Temizlik Şirketi  olarak Adana da ev temizliği yaptırmak isteyenler irtibat numaralarımızdan bizlere ulaşabilir, fiyat teklifi alabilirler. Hepinize sağlıklı günler dileriz.