Ev Temizliği Yapmak İçin Bir Kaç İpucu

Ev Temizliği Yaparken Dikkat Edilecek Hususlar

Adana Temizlik Şirketleri dendiğinde akla ilk gelen firmalardan birisi olan firmamızAdana merkezde temizlik hizmetlerini profesyonel bir şekilde sürdürmektedir. Adana Apartman Temizlik Şirketleri, Adana inşaat sonrası temizlik işleri , ofis , merdiven temizliği ve ev temizliğini her geçen gün kendisini daha da yenileyerek ve geliştirerek devam etmektedir. Her türlü temizlik işleri için ulaşabileceğiniz iletişim numarası sitemizde yer almaktadır.
Bu yazımızda sizlere ev temizlenmesine dair bir kaç ayrıntı vererek, belli başlı bölmeleri ve eşyaları nasıl pratik bir şekilde temizleneceğini istifadenize sunacağız.

Çarşaflarınızı Karbeyaz Görünüme Kavuşturmak İçin İşte Sizlere Bir Kaç İpucu
Çarşaflarımızı yıkarken karşımıza çıkan en çok sorunlardan birisinin başında klorlu çamaşır suları gelmektedir. Bu durum çarşaflarınızın daha kısa bir sürede yıpranmasına ve renklerinin sararmasına neden olmaktadır. Şayet çarşaflarınızı beyazlatmak istiyor iseniz klor bazlı çamaşır suyu değil, oksijen bazlı çamaşır suyu kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Fakat yıkayacak olduğumuz kumaşın üzerinde kullanım talimatı içerisinde sadece elde yıkanmasını gerektiren bir durumsa o zamanda yumuşak bir sabun yardımı ile yıkıyoruz. Ardından yıkadığımız çarşafları sıkmadan direk asıyoruz ve kurumaya bırakıyoruz.

Banyolarımızı Nasıl Temizlemeliyiz?
Öncelikle banyoda bulunan çöpler boşaltılır ve kenarda köşede kalmış kirleri ve şayet dökülen saç kalıntıları varsa bunları süpürüyoruz. Banyolarımızda kullanacağımız temizlik malzemesi , dezenfekte ürünlerden olması gerekmektedir. Musluklarımızı, klozeti, duşa kabin veya banyolarımızdaki duş tekneleri bu şekilde temizlenmelidir. Musluk bataryalarını temizleme işini yaparken bataryanın diğer aparatlarınında temizlendiğinden emin olunuz. Sonrasında ise fayansların temizliği, tavanların ve diğer duvar kısımlarının temizliğinin iyice yapıldığından emin olunuz. Öncelikle bol su tuttuğumuz yüzeyleri, akabinde kurulayarak daha etklili sonuçlar alabilirsiniz.  En son yapacağımız iş ise banyo aynalarının temizliğidir. Ayna temizliğini de yapmamızın ardından banyomuz tertemiz bir görünüme kavuşmuş olacaktır.
Fayanslarımızı daha parlak göstermek için onları periyodik aralıklarla düzenli bir şekilde temizlemeniz gerekmektedir. Banyoda bulunan fayansların temizliğini yaparken sıcak su bölmesini açararak bir müddet banyomuzun içerisinin buharla dolmasını sağlayınız. Havadaki buhar kirlerin yumuşamasına neden olacağından kirlerin daha hızlı bir şekilde çıkmasına ve işinizi daha kolay yapabilmenize yardımcı olacaktır.   Burada özellikle dikkat etmeniz gereken husus; kapalı alanlarda temizlik yaparken mekan içerisindeki kapı ve pencerelerin açık olması oldukça önemlidir. Zira kullandığınız kimyasallar kapalı ortamlarda daha fazla solunacağından pencere ve kapıların açık kalması oldukça önem arz etmektedir.