Mutfak Dolabı Temizliği Nasıl Yapılır?

Adana temizlik şirketleri sitesi olarak sizlere mutfak temizliğine dair bilgiler aktaracağız. Mutfak dolaplarından, mikrodalga temizliğine, buzdolabından, ocak temizliğine kadar detaylı bir anlatım yapmaya çalışacağız. Umarız sizlerde evlerinizde mutfak temizliği yaparken bu püf noktalardan istifade edersiniz. Bunun dışında Adana temizlik firmaları ile ilgili bir temizlik hizmeti almak isterseniz, En uygun temizlik firması olarak bizlere ulaşabilirsiniz.

Mutfak Dolabı Temizliği Nasıl Yapılır?
Günboyu evimizin en fazla kullanım alanlarından birisi olan mutfaklarımız, sıklıkla kirlenmektedir. Özellikle pişirdiğimiz yemeklerin ardından çıkan yemek buharları zamanla mutfak dolaplarımızın yüzeylerinde kir, leke ve is izlerinin çıkmasına sebep olmaktadır. Bu yüzden mutfak dolaplarımızın yüzey kısımlarını fırsat buldukça temizlemeliyiz. Mutfak dolaplarının iç kısımlarını ise en az 2 ayda bir detaylı olarak temizlenmesinde yarar görüyoruz.
Mutfak dolabını temizlerken gerekli olan malzemelerimiz;
– 1 adet ahşap temizleyici ürünü
-2 tane temizlik bezi
– Sağlam bir merdiven( Yukarı kısımları silerken tesgaha veya sandalyeye çıkmak yerine daha güvenli olan merdivenleri tercih etmeliyiz)
– Temizleyivi sprey
– ve kuru bez

Mutfak Dolap Temizliği
Öncelikle dolap iç kısımlarını temizleyecek isek, dolap içerisinde bulunan tüm eşyaları dışarı çıkarmakla işe başlıyoruz. Boş bir kabın içerisine bir miktar ılık su koyarak, içerisine de ahşap temizleyicimizden bir miktar dökelim.
Bezimizi bu suyun içerisine batırarak ıslanmasını sağlıyoruz ve dolabımızın yukarıdan başlayarak iç kısımlarını dairesel hareketlerle döndürerek silmeye başlayınız.
Dolap içlerini temizlememizin ardından dolap kapaklarını da aynı şekilde temizliyoruz.
Sonrasında elimize kuru bir bez alarak sildiğimiz iç ve dış yüzeyleri kuruluyoruz.
Temizlik esnasında mutfak pencerelerinin açık olması, mutfağın havalanmasına ve dolap içlerindeki kötü kokuların gitmesine sebep olacaktır.
Hatırlatma: Dolap yüzeyleriniz masif ahşaptan ya da kaplamadan oluşuyor ise özel ahşap temizleyiciler kullanmanızda fayda var.
Temizlik malzemeleri, içeriğindeki kimyasallar nedeniyle havada uçuşabilmektedir. Bu nedenle özellikle mutfak temizliği esnasında diğer mutfak eşyalarınızı ve gıdasal ürünlerinizi temizlik malzemelerinden uzak tutunuz.
Masif dolap olarak adlandırdığımız dolapların yüzeylerinde uzun süreli ıslaklık kalır ise yüzeylerinde izler oluşabilmektedir. Bu nedenle temizlik yapmanızın ardından hızlı bir şekilde kurulamanızda fayda vardır.

Adana da ikamet eden ziyaretçilerimiz , ev temizliği yaptırmak isterlerse  Temizlik firmasını arayarak hizmet alabilirler. Bir sonraki temizlik makalemizde görüşmek üzere.